Zdalny Internauta

Zdalny Internauta
Zdaj się na siebie, pracuj z domu
APLIKACJE GOOGLE


Zdalny Internauta – to bogactwo stron internetowych i aplikacji mający na celu wspomóc system kształcenia zarówno uczniów jak i nauczycieli oraz małych i średnich firm. Jest to również baza stron o tematyce e-lerningowej, webinarów, pracy zdalnej, a więc pracy na odległość. Dzięki takim zastosowaniom osoby nie widzą się realnie, ale widzą się wirtualnie przez ekrany monitorów, za pomocą telefonów, komputerów, tabletów, ipadów itp. Mogą w ten sposób prowadzić na różnych poziomach spotkania, rozmowy poprzez wszelkiego rodzaju komunikatory, czy czaty przypisane do danej strony. Sytuacja, jaka opanowała całą globalną gospodarkę doprowadziła do jedynej formy pracy wiele przedsiębiorstw umożliwiając tym samym zapewnienie pracy biurowej, szkolnej u urzędowej. Księgowość, cała administracja, czy placówki oświatowe w ten sposób się komunikują, łączą się na odległość przekazując sobie wiedzę niezbędną do dalszego rozwoju firmy. Tutaj poznacie narzędzia Google, które ułatwią pracę wszystkim osobom. 

Poczynając od rozróżnienia narzędzi dzięki którym odbiór treści ułatwi nam pracę jak iPhon, iPad, iPod, tablet, laptop.  

iPhon – smartfon
iPod – przenośne odtwarzacze multimedialne
iPad/tablet – komputer przenośny o rozmiarach większych niż telefon lub smartfon, którego główną właściwością jest duży ekran
laptop/notebook - przenośny komputer


dla Uczniów
https://www.genial.ly - prezentacje, infografiki

GOOGLE Aplikacje Google 


Aplikacje Google dostępne na emailu: GMAIL

Na początek zajmiemy się pocztą Gmail. To tu znajdziemy różne aplikacje Google ułatwiające pracę wszystkim, którzy je poznali. Do takich aplikacji należą między innymi:





Aplikacje od GOOGLE dostępne dla wszystkich:



  • Alerty Google – Alerty są usługą, dzięki której będziesz otrzymywał powiadomienia o nowych publikacjach w interesującym Cię temacie. Za darmo możesz monitorować dowolne słowa kluczowe, które będą wyszukiwane w publikacjach, dzięki czemu nic ważnego Cię nie ominie.
  • Google Alerts umożliwia wybór częstotliwości otrzymywania przez Ciebie e-maili z powiadomieniami o nowych treściach. Alternatywą jest pojawienie się alertów w kanale RSS. Możesz także zdecydować, czy chcesz wiedzieć o każdym nowym artykule z branży, czy interesują Cię tylko najlepsze wg Google. Możliwy jest także dobór źródeł, z których mają pochodzić dostarczane Ci informacje. 
  • Android Auto został stworzony, aby pomóc w lepszemu skoncentrowaniu się podczas jazdy na drodze. Dzięki tej usłudze telefon podłączamy do wyświetlacza samochodowego. Aplikacja działa jedynie na Androidzie. Ta aplikacja wskaże nam dojazd do naszego wybranego miejsca, da możliwość porozmawiać z kimś przez telefon lub wysłać do tej osoby SMS. W tym momencie mamy wolne ręce, gdyż nie musimy nic w nich trzymać. Aplikacja jest naszym pomocnikiem w czasie jazdy autem, jednym słowem to nasz asystent Google, nawigacja, komunikacja, zabawa np w formie posłuchania muzyki. Asystent Google może czytać wiadomości na głos. I możesz odpisać, rozmawiając. 
  • Google Jamboard – Interaktywna tablica, cyfrowa tablica stworzona z myślą o pracy kreatywnej zespołu, bez względu na lokalizację poszczególnych osób. Jamboard daje wszystkim dostęp do tej samej tablicy, w czasie rzeczywistym przedstawiając ich pomysły, zmiany. Wspólne tworzenie materiałów. Mogą tu znajdować się materiały do podsumowania zajęć, wykładów. 
  • Cardboard – aplikacja, która daje dostęp do rzeczywistości wirtualnej na smartfonie. Ułatwia korzystanie z ulubionych funkcji wirtualnej rzeczywistości.
  • Chrome – szybka, bezpieczna przeglądarka Internetowa, połączona jest z GOOGLE, działa na wszystkich urządzeniach, tłumaczy z języka angielskiego na język Polski.
  • Chrome Web Store - sklep Internetowy przeglądarki  Google Chrome
  • Google Chromecast to niewielka przystawka (dongle) marki Google podłączona do telewizora lub projektora za pośrednictwem gniazdka HDMI. Urządzenie łączy się z Wi-Fi i pozwala bezprzewodowo przesyłać obraz i dźwięk z urządzeń mobilnych oraz platform streamingowych. W ten sposób możemy sterować telewizorem za pomocą pilota, telefonu lub tabletu, wyświetlać zdjęcia i filmy, a także prezentować zawartość laptopa na ekranie.
Chromecast to m. in.:
– przesyłanie treści ze smartfona na ekran telewizora za pomocą przycisku CAS,
– przesyłanie zakładki Google Chrome do telewizora,
– mirroring ekranu laptopa na telewizorze,
– streamowanie muzyki (Spotify, You Tube, Tidal itp.
– streamowanie wideokonferencji na ekran telewizora (np. Zoom lub Google Meet).
– granie w chmurze, 
– wyświetlanie prezentacji,
– oglądanie filmów i seriali na platformach streamingowych
  • Daydream pozwala korzystać z wysokiej jakości rzeczywistości wirtualnej (VR) na telefonach obsługujących Daydream. W aplikacji Daydream możesz otwierać swoje ulubione materiały VR i przeglądać stale powiększającą się kolekcję aplikacji i gier. Odkrywaj nowe światy, rozsiądź się wygodnie w swoim prywatnym kinie VR i graj we wciągające gry, które przeniosą Cię w sam środek akcji. Aplikacja prezentuje też polecane materiały, więc zawsze warto do niej zajrzeć, by odkryć coś nowego. Niestety działa to z innymi Googlami, aplikacja oceniana jest nisko.
  • Dysk Google – bezpieczne miejsce do tworzenia kopii zapasowych plików, które potem mogę otwierać z dowolnego urządzenia. Dzięki tej aplikacji mogę zaprosić inne osoby do edytowania i komentowania plików oraz folderów. Usługa do przechowywania i synchronizacji plików opracowana przez Google. Uruchomiona 24 kwietnia 2012 r. Dysk Google pozwala użytkownikom przechowywać pliki na swoich serwerach, synchronizować je na różnych urządzeniach i udostępniać.
  • Earch Google – szczegółowy obraz kuli ziemskiej w 3D. To także interaktywny spacer w Street Viev, pozwala prześledzić cały świat w kilkanaście sekund, zajrzeć na swoją ulicę. Zobaczyć ulice z lotu ptaka, a także poruszać się po nich. Ten program nie działa w stanie rzeczywistym, obrazy zostały wykonane kilka lat wcześniej. 
  • Filmy i TV Google Play – Aplikacja do wyszukiwania filmów i telewizji ze sklepu Google Play.
  • Finanse – informacje o giełdzie na rynku, spadek i wzrost stóp procentowych, Zmiany cen wartości pieniądza. 
  • Formularze – aplikacha do tworzenia formularzy tj. POWER POINT, EXCEL, WORD. Będąc na innym komputerze mając dostęp do Gmaila, śmiało będziemy mogli kontynuować naszą pracę i udostępnić go innym osobom.
- Dokumenty  WORD - tworzenie dokumentów typu: pisma, podania, ogłoszenia itp. Można zawsze edytować, zmieniać, poprawiać. 

- Dokumenty  EXCEL – tworzenie arkuszy kalkulacyjnych. Możemy wykonać zadania z zakresu księgowości, inspekcji, czy finansów. Można zawsze edytować, zamieniać, poprawiać. 
W Arkuszach Google zaprezentujesz dane w atrakcyjnej formie dzięki kolorowym wykresom i diagramom. Wbudowane formuły, tabele przestawne i opcje formatowania warunkowego pozwalają oszczędzać czas i upraszczają wykonywanie najczęstszych działań. Wszystko to bezpłatnie. Otwieraj, twórz i edytuj swoje arkusze kalkulacyjne, gdzie i kiedy chcesz – na telefonie, tablecie lub komputerze (nawet jeśli nie masz połączenia z Internetem).

- Dokumenty POWER POINT – tworzenie prezentacji multimedialnej. Możemy wykonać prezentację potrzebną do zajęć, wykładu czy omawianego danego problemu.
  • Gboard Google – klawiatura umożliwiająca pisanie szybko i niezawodnie, pisanie gestami, pisanie głosowe i wiele innych opcji.
  • Gmail – poczta email połączona z Google daje mnóstwo możliwości, które możemy wykonać z jednej pozycji. Bez wpisywania danych nazw możemy szybko znaleźć odpowiednią stronę np. mapy, tłumacz, czy Youtube, a także możemy przy pomocy np. kalendarza zaplanować sobie dzień, urlop, albo też zapisać wszystkie nasze wykonywane czynności, zdjęcia na dysku Google. Gmail ma też zastosowanie w połączeniu się z wieloma osobami na raz tworząc np. tzw. telekonferencję. 
  • Google Cast – odtwarzacz treści wideo, za pomocą tej aplikacji możemy oglądać i słuchać treści na wielu ekranach. Wystarczy, że podłączę znane i ulubiane urządzenia do telewizora lub urządzenia audio.
Przesłane treści wymaga tylko naciśnięcie przycisku w ulubionej aplikacji. Możemy obejrzeć ulubione multimedia na telewizorze, a jednocześnie skorzystać z innej aplikacji. Rozmawiaj prze telefon wygodnie i wysyłaj SMS-y nie przerywając słuchania muzyki przez głośniki. 

Dzięki Google Cast telefon staje się spersonalizowanym pilotem. Możemy nim przeglądać, uruchamiać i wstrzymywać odtwarzanie obrazu, a nawet tworzyć playlisty. 

Nie musimy uczyć się niczego nowego. Możemy przesyłać na telewizor lub do głośników treści z tabletów i smartfonów z Androidem, z iPhone'a, oraz iPada, a także z Maca, komputera z systemem Windows i Chromebooka.
  • Chrome Cast to niewielka przystawka podłączana do telewizora za pośrednictwem gniazda HDMI. Urządzenie łączy się z Wi-Fi i pozwala bezprzewodowo przesyłać obraz i dźwięk z urządzeń mobilnych.
  • Google Duo to aplikacja do rozmów wideo spełniająca standardy najwyższej jakości. Jest prosta i niezawodna. Można z niej korzystać na telefonach, tabletach oraz innych urządzeniach z Androidem lub IOS, a także w przeglądarce.
  • Hangouts – to aplikacja do rozmów wideo spełniająca standardy najwyższej jakości. Wystarczy mieć konto na Gmailu, czyli by z tego skorzystać należy założyć pocztę Gmail. Można z niej korzystać na telefonach, tabletach oraz innych urządzeniach z Androidem lub IOS, a także w przeglądarce.
– Rozmowy prowadzić prowadzić można z kontaktami na czacie grupowym, w którym może brać udział nawet 150 osób. 
– Można za pomocą opisów, zdjęć, filmów, map, emotikonów, naklejek i animowanych GIF-ów wyrazić swoje emocje, myśli, odczucia. 
– Zmienić dowolną rozmowę w bezpłatną grupową rozmowę wideo nawet z 10 osobami.
– Dzwonić możemy do osób z całego świata (rozmowy z innymi użytkownikami Hangouts są bezpłatne). 
  • Google Fit – we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) i Amerykańskim Towarzystwem Kardiologicznym (AHA) przygotowany został cel aktywności Punkty kardio, który pomoże zadbać o zdrowie za pomocą aplikacji Google Fit.
  • Google One – dodatkowe miejsce na dane
Aplikacje Google One może posłużyć do:
– Zarządzania moim pakietem dodatkowego miejsca, dzielonego między Dysk GoogleGmaila oraz zdjęcia i filmy w oryginalnej jakości jakości Zdjęcia Google.
– Tworzenie automatycznej kopii zapasowej danych z telefonu. Wszystkie twoje zdjęcia, kontakty, wiadomości i inne dane będą bezpieczne dzięki utworzeniu ich kopii zapasowej w chmurze. Dzięki niej łatwo je przywrócić w przypadku utraty telefonu, jego awarii lub zmiany na nowy. 
– Kontaktowania się z naszym zespołem ekspertów za pomocą zaledwie jednego kliknięcia. Jeśli potrzebujemy pomocy dotyczącej usług lub produktów Google, nasz zespół jest do naszej dyspozycji.
– Uzyskiwania dostępu do korzyści dla użytkowników, takich jak nagrody w Google Store (zwroty do 10 %), środki do wykorzystania w Google Play i tańsze rezerwacje hoteli.
– Udostępnianie swojej subskrypcji nawet pięciu członkom grupy rodzinnej, a tym samym zapewnia każdemu z nich większej ilości miejsca na dane i dostępu do dodatkowych korzyści.
Android Auto daje dostęp do najlepszych funkcji telefonu na wyświetlaczu w samochodzie. Wystarczy dotknąć ekranu, by zobaczyć wskazówki dojazdu lub wydać polecenie głosowe, by wysłać SMS-a. Możemy zadzwonić do kogoś nie używając rąk. Android Auto powstał po to by pomóc skupić się na drodze i uczynić podróż przyjemniejszą. Wystarczy, że podłączymy telefon lub podłączymy się bezprzewodowo i już możemy korzystać ze swoich aplikacji na Androida na ekranie w samochodzie.
  • Google Fi – to usługa telekomunikacyjna MVNO firmy Google, która zapewnia połączenia telefoniczne, SMS–y i mobilne połączenia szerokopasmowe za pomocą sieci komórkowych i Wi-Fi. 
Google Fit ułatwia monitorowanie treningów na telefonie i zegarku.
  • Google Fonts – bezpłatne i otwarte rodziny czcionek, interaktywny katalog internetowy do przeglądania biblioteki oraz interfejsy API do korzystania z czcionek za pośrednictwem CSS i Androida
  • Google Pay – szybki i prosty sposób płatności przez Internet, w sklepach i innych miejscach. Można zarezerwować podróż, zamówić jedzenie, skoczyć do kina - wszystko to bez potrzeby noszenia portfela. Płacenie za pomocą Google Pay zbliżeniowo, w Internecie lub aplikacjach jest naprawdę proste. Wystarczy dodać kartę i gotowe. 
  • Google Play – sklep z aplikacjami m. in. do książek, map, filmów, zdjęć, muzyki, gier i innej formy aktywności. Treści ze sklepu są przeznaczone do korzystania za pomocą urządzeń działających pod kontrolą systemu operacyjnego Androida. 
  • Google Play Books – to aplikacja do słuchania audiobooków oraz czytania e-booków, komiksów i mangi.
  • Google Scholar – darmowa, specjalistyczna wyszukiwarka internetowa amerykańskiej spółki Google Inc. służąca do przeszukiwania bazy danych zawierających publikacje naukowe z różnych dziedzin.
  • Google Store – Sklep Internetowy ze sprzętem komputerowym oferujące produkty z serii Google Pixel, Google Nest (sterowniki automatyki domowej), oraz słuchawki, etui czy ładowaki do telefonów.
  • Google Street Viev – Zwiedzanie wirtualnego zakamarka w prawie każdym kraju na świecie. Dzięki tej aplikacji możemy poznawać najsłynniejsze zabytki świata, odkrywać cuda natury i oglądać od środka miejsca takie jak muzea, obiekty sportowe, restauracje i punkty usługowe, czy choćby parki.  
 Google Street View – to panoramiczne widoki z poziomu ulicy, pozwalają na wyświetlenie wybranych części miasta. Funkcja ta jest dostępna dla Polski od 2021 roku.

Mamy do wyboru różne opcje
– Zdjęcia sferyczne (panoramy 360 stopni)
– Zdjęcia satelitarne - z lotu ptaka 
– Zdjęcia Steet View (połączone zdjęcia panoramiczne z aparatu sferycznego).
  • Gry Google Play – Aplikacja która mieści w sobie niezliczoną ilość gier w różnych dziedzianach, kategoriach wiekowych i na różnych poziomach. Można wybierać gry zarówno przeznaczonych dla młodszych i starszych dzieci, młodzieży czy dorosłych. Można grać w pojedynkę, z komputerem, w teamie lub z przeciwnikiem. 
  • Google Kalendarz – zapisywanie różnych wydarzeń w jednym miejscu. Kalendarz możemy podzielić na rok, miesiąc, tydzień czy dzień. Będzie on przypominał nam o wzięciu leku, wizycie lekarskiej, wyjściu do kina, teatru, czy innym ważnym wydarzeniu. Przypomni nam o imieninach, urodzinach, a także zasygnalizuje nam efektem dźwiękowym o zbliżającym się danym wydarzeniu.  
  • Google Keep – Szybko zapiszemy swoje pomysły i to, co mamy do zapamiętania. Ustawiając powiadomienia – otrzymamy przypomnienie w odpowiednim miejscu i czasie. Możemy podyktować notatkę głosową, która zostanie automatycznie zapisana w postaci tekstu. Zrób zdjęcie plakatu, rachunku lub dokumentu, aby z łatwością je zachować i w razie potrzeby znaleźć. Google Keep sprawia, że robienie notatek i udostępnianie ich innym staje się dziecinnie proste.
– Tutaj możemy notować wszystko, co przyjdzie nam do głowy
– Możemy dodawać notatki, listy i zdjęcia w Google Keep. Nie masz czasu pisać? Nagraj notatkę głosową, a Keep automatycznie zapisze ją w postaci tekstu, aby ułatwić jej wyszukiwanie.
– Możemy udostępniać pomysły rodzinie i znajomym
– Z łatwością zaplanujemy przyjęcie-niespodziankę, udostępniając notatki w Keep innym i współpracując nad nimi w czasie rzeczywistym.
– Szybko znajdziemy to, czego potrzebujemy.
– Oznaczać możemy notatki kolorami i etykietami, aby szybko je uporządkować. Jeśli chcesz coś znaleźć, użyj wyszukiwania.
– Keep działa na telefonach, tabletach, komputerach i urządzeniach z Androidem do noszenia;
– Wszystko jest synchronizowane na każdym z moich urządzeń, więc zawsze mam dostęp do swoich notatek.
– Musimy pamiętać o zrobieniu zakupów? Ustawiamy przypomnienie na podstawie lokalizacji, aby otrzymać listę zakupów tuż przed wejściem do sklepu.
  • Google tłumacz – Translator Google - tłumaczy z 108 języków na nasz np. język Polski i na tyle samo języków może być przetłumaczony nasz j. Polski. Co więcej niektóre kraje po przetłumaczeniu można odsłuchać i wiemy wówczas jak się wymawia dane słowo, czy zdanie. Możemy także użyć mikrofonu i system z formy mówionej przetłumaczy nam na język pisemny. Możemy także przekopiować do programu tekst z gazety używając jednorazowo maksymalnie 5.000 znaków. 
– Tłumaczenie tekstu: wpisz, by przetłumaczyć (108 języków)
– Dotknij, by przetłumaczyć: skopiuj tekst z dowolnej aplikacji i dotknij ikony Tłumacza Google (wszystkie języki)
–Tryb offline: korzystaj z funkcji tłumaczenia bez połączenia z Internetem (59 języków)
– Tłumaczenia na bieżąco z użyciem aparatu: skieruj obiektyw na tekst, by błyskawicznie dokonać tłumaczeń (94 języki).
– Zdjęcia:
 Zdjęcia: rób lub importuj zdjęcia tekstu, by uzyskać lepsze tłumaczenie (90 języków)
 Rozmowy: tłumacz na bieżąco rozmowy dwujęzyczne (70 języków)
 Pismo odręczne: rysuj znaki zamiast korzystać z klawiatury (96 języków)
 Słownik: oznaczaj gwiazdkami przetłumaczone słowa i wyrażenia w dowolnym języku i je zapisuj - mogą się przydać w przyszłości (wszystkie języki)
Synchronizacja na różnych urządzeniach: zaloguj się, by zsynchronizować słownik między aplikacją a komputerem stacjonarnym.
• Transkrypcja: tłumacz słowa wypowiadane w innym języku niemal na bieżąco (8 języków)
Tłumacz Google może poprosić o dostęp do następujących funkcji:
• Mikrofon – na potrzeby tłumaczenia mowy
• Aparat – na potrzeby tłumaczenia tekstu przy użyciu aparatu
• SMS – na potrzeby tłumaczenia wiadomości tekstowych
• Zewnętrzna pamięć do pobierania danych tłumaczenia offline
• Konta i dane logowania do synchronizacji i logowania się na różnych urządzeniach

Tłumacz Google obsługuje następujące języki:

 afrikaans,                                   duński,                      indonezyjski,             luksemburski,      
 albański,                                    esperanto,                   irlandzki,                   łaciński,
 amharski,                                   estoński,                     islandzki,                   łotewski,               
 angielski,                                   filipiński,                    japoński,                     macedoński,
 arabski,                                       fiński,                        jawajski,                     malajalam,
 azerski,                                      francuski,                    jidysz,                        malajski,
 baskijski,                                   fryzyjski,                    joruba,                        malgaski, 
 bengalski,                                  galicyjski,                   kanada,                       maltański,
 białoruski,                                 grecki,                        kataloński,                  maori, 
 birmański,                                 gruziński,                   kazachski                    marathi,
 bośniacki,                                  gudżarati,                    khmerski,                   mongolski, 
 bułgarski,                                   hausa,                         kirgiski,                      nepalski,  
 cebuański,                                  hawajski,                    koreański,                  niderlandzki, 
 chiński (tradycyjny),                  hebrajski,                   korsykański,               niemiecki,
 chiński (uproszczony),               hindi,                         kreolski (Haiti),          norweski, 
 chorwacki,                                  hiszpański                 kurdyjski,                    orija, 
  czeski,                                        hmong,                      laotański,                    ormiański,  
 cziczewa,                                    igbo,                          litewski,                      paszto,


 pendżabski,                               sindhi,                        szwedzki,                     urdu,
 perski,                                       słowacki,                    tadżycki,                     uzbecki,
 polski,                                       słoweński,                  tajski,                          walijski,
 portugalski,                               somalijski,                 tamilski,                      węgierski,
 rosyjski,                                    sotho,                         tatarski,                       wietnamski,
 ruanda-rundi,                            suahili,                       telugu,                         włoski,
 rumuński,                                  sundajski,                  turecki,                        xhosa,
 samoański,                                syngaleski,                turkmeński,                 zulu.
 serbski,                                      szkocki,                    ujgurski, 
 shona,                                       gaelicki,                    ukraiński,                                                           
  • Google Play Protect – jest to ochrona przed szkodliwymi aplikacjami. Google Play Protect · sprawdza, czy aplikacje ze Sklepu Google Play są bezpieczne, zanim je pobierzesz.
  • Waze – Nawigacjaktóra informuje o zdarzeniu na drodze, korku robotach drogowych, policji, wypadku, a jeśli na naszej trasie jest duży korek - aplikacja zmieni naszą trasę. Aplikacja wskaże nam najtańsze paliwo na trasie.
  • Tilt Brush – to aplikacja wirtualnej rzeczywistości do malowania 3D w skali pokoju dostępna w Google,
  • Wear OS by Google – Wersja systemu android na zegarki
  • Wyszukiwarka Google – to ogromna wyszukiwarka Internetowa stworzona przez amerykańską spółkę Google LLC. Jest celem jest skatalogowanie wszystkich możliwych informacji i udostępnianie ich za pomocą Internetu. Wyszukiwarka obsługuje ponad bilion stron WWW.
  • You Tube – to wielka platforma na której znajdziemy do oglądania mnóstwo filmów, muzyki, teledysków, kabaretów, poradników na różne tematy. To także baza wiedzy dzięki której dowiemy się interesujących nas tematów z niemalże każdej dziedziny. Serwis należący do Google, dzięki któremu możemy umieszczać swoje własne materiały filmowe i muzyczne, różnego rodzaju kanały i playlisty i to bez żadnych opłat możemy je również upubliczniać i na tym zarabiać. 
  • Zdjęcia Google – Oficjalna aplikacja Zdjęcia Google jest dostosowana do współczesnego sposobu robienia zdjęć i zawiera niezbędne funkcje, takie jak albumy udostępnione, automatyczne kompozycje i zaawansowane narzędzia do edycji. Na każdym koncie Google masz 15 GB bezpłatnego miejsca, które możesz wykorzystać do automatycznego tworzenia kopii zapasowych wszystkich swoich zdjęć i filmów w wysokiej lub oryginalnej jakości. Masz do nich dostęp na dowolnym połączonym urządzeniu i na stronie photos.google.com
  • Gogle moja firma to usługa przeznaczona zarówno dla małych jak i dużych firm. Pozwala na prezentacje najważniejszych informacji o prowadzonej działalności i wyświetlenie ich w ograniczonych wyszukiwaniach wraz z załączoną lokalizacją firmy na mapie. Bezpłatny profil firmy pozwala łatwo kontaktować się z klientami w wyszukiwarce i w Mapach Google.
  • Google Keep – to notatnik, w którym żadne ważne wydarzenie nam nie umknie, tu możemy zapisywać swoje myśli, notatki tekstowe i głosowe oraz listy z każdego dowolnego miejsca. Przejrzysty, łatwy w obsłudze w języku polskim.
  • Google Eartch – umożliwia wyświetlanie na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej, zdjęć satelitarnych, lotniczych, panoram zbliżonych z poziomu ulicy, oraz różnego rodzaju informacji geograficznych i turystycznych.


      • Face Time – aplikacja mobilna na system operacyjny iOS służąca do wykonywania rozmów głosowych lub wideo za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu pozwala komunikować się z innymi osobami bez konieczności ponoszenia opłat za rozmowy telefoniczne.
      Jest komunikatorem kierowanym wyłącznie do użytkowników z urządzeń z jabłkiem i powiązany kontami Apple ID. Aplikacja działa na iPhone, iPad, iPod Touch.

      • Skype – komunikator Internetowy dzięki któremu możemy nawiązać kontakt nie tylko pisemny ale też i za pomocą kamerki Internetowej i to w jakości HD. Na Skype możemy udostępniać obraz, zdjęcia, czy filmy.
      • Google Duo – komunikator internetowy wyprodukowany przez amerykańskie przedsiębiorstwo Google. Do korzystania z komunikatora wymagany jest numer telefonu. Komunikator służy do przeprowadzania wideorozmów. Funkcja PUK umożliwia wyświetlenie obrazu z kamery rozmówcy przed odebraniem połączenia.

      • Google Hangout – Aplikacja, dzięki której mogę rozmawiaj z kontaktami na czacie grupowym, w którym możemy używać opisów, zdjęć, filmów, map, emotyikonów, naklejek i animowanych GIF-ów.
       Aplikacja pozwala zmienić dowolną rozmowę w bezpłatną grupową rozmowę wideo nawet z 10 osobami.
       Aplikacja umożliwia dzwonienie do osób z całego świata (rozmowy z innymi użytkownikami Hangouts są bezpłatne).
       Aby skorzystać z Hangouts należy połączyć ze swoim kontem Google Voice, by zintegrować numer telefonu, SMS-y i pocztę głosową.
      • Viber – to bezpłatny komunikator umożliwiający kontakt z ludźmi na całym świecie za pośrednictwem czatów online (potrzebny jest Wi-Fi lub abonament na przesyłanie danych). Wysyłaj wiadomości tekstowe do znajomych i rodziny, korzystając z komunikatora Viber.
      • WhatsApp Messenger to bezpłatna aplikacja do komunikacji dostępna na telefony z Androidem i inne smartfony. WhatsApp wykorzystuje połączenie internetowe Twojego telefonu (4G/3G/2G/EDGE lub Wi-Fi – w zależności od dostępności), aby wysyłać wiadomości i dzwonić do znajomych i rodziny. Zamień wiadomości SMS na WhatsApp i wysyłaj i odbieraj wiadomości, połączenia, zdjęcia, wideo, dokumenty i wiadomości głosowe.
      • Signal – bezpłatny i natychmiastowy komunikować się na całym świecie. Bezpiecznie wysyłaj i otrzymuj wiadomości, bierz udział w połączeniach głosowych i wideo w jakości HD i odkrywaj coraz większy zestaw nowych funkcji, które pomagają Ci utrzymywać kontakt. W komunikatorze Signal jest zawsze włączona zaawansowana technologia zachowywania prywatności, co pozwala skupić się na istotnych chwilach z bliskimi. Aplikacja chroni naszą prywatność. 
      • Facebook Messenger – komunikator internetowy stworzony przez Facebooka. Służy do wysyłania wiadomości, zdjęć, filmów, naklejek i innych plików, a także pozwala reagować na wiadomości znajomych i wchodzić w interakcje z botami. Usługa umożliwia również połączenia głosowe oraz wideorozmowy
      • Imo to bezpłatna usługa połączeń audio / wideo i komunikatorów internetowych. Umożliwia wysyłanie muzyki, wideo, plików PDF i innych plików wraz z różnymi bezpłatnymi naklejkami. Obsługuje szyfrowane grupowe rozmowy wideo i głosowe z maksymalnie 20 uczestnikami.
      • Snapchat – aplikacja mobilna służąca do wysyłania filmów i zdjęć, które można oglądać przez nieokreślony czas, dostępna na urządzenia z systemami operacyjnymi Android oraz iOS.
      • TikTok – mobilna aplikacja internetowa, której główna funkcjonalność polega na możliwości wysyłania bardzo krótkich materiałów wideo, w założeniu treścią zbliżonych do teledysków muzycznych. 
      • Android – system operacyjny z jądrem Linux dla urządzeń mobilnych takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety i netbooki. W 2013 roku był najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie.
      • Gboard – wirtualna aplikacja klawiatury opracowana przez Google na urządzenia z androidem i IOS
      • Dysk Google – usługa do przechowywania i synchronizacji plików stworzona przez Google. Dysk Google pozwala użytkownikom przechowywać pliki na swoich serwerach, synchronizować je na różnych urządzeniach i udostępniać.
      • Asystent Google – aplikacja, która za pomocą naszego głosu ułatwia szybkie wyszukiwanie informacji, map, miejsc  czy też pisanie SMS-ów. Możemy wykonywać różne czynności z dowolnego miejsca, używając tylko poleceń głosowych — na przykład ustawić przypomnienia i alarmy czy zarządzać kalendarzem. Możesz też wyszukiwać odpowiedzi na codzienne pytania czy wyznaczyć trasę dojazdu do wybranego miejsca.
      • Instagram – fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie, który umożliwia użytkownikom edycję zdjęć i filmów, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych. 
      • Telegram – darmowy, niekomercyjny bazujący na chmurze obliczeniowej komunikator internetowy. Użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zdjęcia, filmy, naklejki, nagrania oraz pliki różnego typu.
      • Line – darmowy, wieloplatformowy komunikator internetowy dostępny na urządzeniach elektronicznych takich jak, smartfony, tablety i komputery osobiste. Użytkownicy Line mogą wymieniać teksty, obrazy, nagrania wideo i audio, a także przeprowadzać darmowe rozmowy i wideorozmowy VoIP.
      • Google Classroom – bezpłatna usługa dla szkół. Ułatwia uczniom i nauczycielom komunikowanie się między sobą zarówno w szkole jak i poza nią. 
      • Classroom to bezpłatna usługa dla szkół organizacji non-profit oraz użytkowników korzystających z osobistego konta Google. Ułatwia ona uczniom i nauczycielem komunikacje w szkole i poza nią. Classroom pomaga w tworzeniu zajęć, rozsyłaniu zadań, komunikowaniu się i organizowaniu pracy, łączy wszystkie (poczta, dokumenty, arkusze, formularze, prezentacje, kalendarze, witryny, nielimitowany dysk) narzędzia i pozwala całkowicie odmienić sposób współpracy między uczniami, a nauczycielami. Najprościej mówiąc pozwala odejść od kserówek i przenieść nasze szkolne działania online. Zmienia też sposób myślenia - działamy z uczniami w cyfrowym świecie jako sieć społecznościowa, na bieżąco komentujemy, dzielimy się informacjami, linkami, udostępniamy materiały. Jest to świetne narzędzie ułatwiające pracę nam i uczniom – uczniowie nie muszą czekać na polecenia i jeszcze przed wejściem do klasy mogą w aplikacji zobaczyć instrukcje i zadania, które będzie trzeba wykonać = oszczędność czasu i energii dla wszystkich.
      • Find My Device – Aplikacja do znajdowanie mojego urządzenia
      • Kod Game Lab – programowanie własnej gry - to wizualny język programowania, który ze względu na swoją prostotę i intuicyjną obsługę pozwala każdemu zaprogramować własną grę. Wygląd świata zależy wyłącznie od użytkownika, choć można również skorzystać ze światów proponowanych przez twórców kodu. Programowanie w Kodu Game Lab stymuluje kreatywność, uczy logicznego i sekwencyjnego myślenia, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe, uczy rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.
      • PockedCode do tworzenia wyżej wymienionych aplikacji. Interfejs programu PocketCode jest podobny do Scratch i wykorzystuje bloki jako główny element tworzenia skryptów.
      PocketCode do tworzenia wyżej wymienionych aplikacji. Interfejs programu PocketCode jest podobny do programu Scratch i wykorzystuje bloki jako główny element tworzenia skryptów. PocketCode może być zainstalowany na każdym sprzęcie obsługującym platformę Android. Jest to program na licencji Open Source, co oznacza, że jest całkowicie darmowy i każdy ma do niego swobodny dostęp. 
      • Kodable – program umożliwiający naukę kodowania poprzez wprowadzenie fabuły. Gdzie gracz musi zapanować nad włochatym stworkiem i pomóc mu poruszać się w labiryncie.
      • Tynker – platforma, gdzie dzieci uczą się programowania i budują gry. Mogą to robić zarówno w domu jak i w szkole.
      • GreenFoot – wprowadzające w koncept programowania w tym języku, zwłaszcza w pojęcia „klas” i „obiektów”. Greenfoot umożliwia tworzenie symulacji, a także interaktywnych gier czy projektów graficznych. Z myślą o najmłodszych użytkownikach oraz o nauczycielach, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z programowaniem obiektowym, w kursie przedstawione zostaną krok po kroku: instalacja programu, tworzenie własnego świata, przypisywanie obiektów, tworzenie postaci (aktorów), animowanie postaci, przypisywanie wartości i warunków postaciom. Program jest doskonałym narzędziem do kreatywnego wykorzystania przez nauczycieli dowolnego przedmiotu. Stanowi też niezwykłe pole do popisu dla prawdziwych pasjonatów programowania.
      • C++ jest językiem programowania wysokiego poziomu, czyli takim, którego struktura ma maksymalnie ułatwić rozumienie kodu składającego się ze zrozumiałych dla człowieka słów. Język ten jest niezwykle popularny wśród osób rozpoczynających przygodę z programowaniem, często jest wykorzystywany na egzaminach informatycznych (matura i olimpiada), ale także przez zaawansowanych programistów. 
      • Scrath 3.0 jest środowiskiem programowania wizualnego. Doskonale nadaje się jako wprowadzenie do programowania. Uczeń poprzez zabawę poznaje podstawowe struktury programistyczne. Programowanie w tym środowisku odbywa się na zasadzie układania klocków programistycznych. Duża popularność tego środowiska sprawia, że w sieci Internet znaleźć można wiele gotowych rozwiązań oraz scenariuszy lekcji z uczniami.
      • DOODLE – narzędzie do planowania terminów i wyboru określonych opcji. Kilka osób może wybrać określony termin np. spotkania, rozmowy na czacie, oddania zadania itp. lub odpowiednią aktywność, np. tytuł projektu, następne zadanie do realizacji w projekcie, narzędzie TIK
      • STICKY MOOSE  – prosta aplikacja do krótkich głosowań na wybraną opcję. Dodatkowym atutem jest możliwość ustalenia terminu zakończenia głosowania i dodawania przez uczestników własnych pomysłów/wyborów. Sticky Moose nie wymaga rejestracji. Po wpisaniu adresu aplikacji możesz od razu podać pytanie do głosowania.
      • CLASSDOJO – narzędzie do szybkiego komentowania działania uczniów (np. w projekcie, na lekcji). Dzięki możliwości kontroli przez uczniów i rodziców we własnym domu jest narzędziem niezwykle motywującym do pracy.
      • POLL AND MATCH – aplikacja do przeprowadzania krótkich ankiet, na podstawie których możemy przydzielić uczniów do określonej grupy, np. według ich zainteresowań czy zadania, jakiego chcą się podjąć.
        ANSWERGARDEN – prosta aplikacja pozwalająca uzyskać w bardzo szybkim czasie zwięzłe odpowiedzi na pytania. Często wykorzystywana jako forma zdobywania informacji zwrotnej (np. Co sądzisz o ostatnim czacie?) lub szybkie głosowanie (Jaki tytuł chcielibyście nadać projektowi?).
      • TAGXEDO – prosta aplikacje służące do prezentowania krótkich haseł w atrakcyjnej graficznie formie (doskonałe do podsumowań i szybkich ewaluacji, gromadzenia wyników, odpowiedzi, rezultatów powstałych na drodze dyskusji i burzy mózgów).
      • AUDIOBOOM – narzędzie służące do nagrywania i przechowywania wiadomości głosowych, tzw. podcastów. Wykorzystywane w pracy nad projektem oraz na lekcjach. Każdy użytkownik Audioboom ma dostęp do swojego panelu, w którym może regularnie zamieszczać wiadomości wraz z obrazkami. W ten sposób można tworzyć podcasty (blogi głosowe).
      • POLLDADDY – narzędzie do przygotowania ankiet (np. ewaluacyjnych). Darmowe konto oferuje m.in. dostęp do 4 rodzajów pytań, dostęp do szablonów, możliwość wysłania linku do ankiety pocztą, możliwość pobrania kodu HTML do ankiety, skorzystanie z opcji dodania obrazu, filmu z YouTube, zebranie rezultatów ankiety.


      Google Cardboard – Google VR

           - program komputerowy (czasem wraz z koniecznym sprzętem), który uruchomiony w danym systemie komputerowym duplikuje funkcje innego sytemu komputerowego

      e-korepetycje na Google+
      https://appinventor.mit.edu/explore/designer-blocks
      https://lightbot.com/

      platformie Moodle
      http://ii.uwb.edu.pl/generator/
      Adobe Spark do tworzenia grafik, filmów wideo, infografik oraz efektywnych stron internetowych. https://spark.adobe.com/
      amara.org – proste i wygodne narzędzie, które w trzech kolejnych krokach pozwala stworzyć napisy do dowolnego filmu opublikowanego w serwisach YouTube lub Vimeo.
      https://www.symbaloo.com/home/mix/13ePBdQhSP
      https://littlebirdtales.com/
      https://www.incredibox.com/
      Audacity – darmowy program do nagrywania i obróbki dźwięku i wykorzystywać jego możliwości w projektach eTwinning oraz w pracy z uczniami.
      Blogger
      Google Drive (Google Dysk, zwany też potocznie „Chmurą” lub „pracą w chmurze”).
      Class Dojo https://www.classdojo.com/pl-pl/ która pomaga nauczycielom w sterowaniu jakością zachowania uczniów w klasie – w sposób wygodny, motywacyjny i przyjazny. Bazuje na awatarach i błyskawicznej informacji zwrotnej nauczycieli (w przyjaźniejszej formie, niż słynne uwagi w dzienniczku). Informacje można współdzielić z rodzicami i być z nimi w stałym kontakcie.
      http://classtools.net/
      https://learningapps.org/ przykładowe materiały filmowe, kursy online, wykaz serwisów o bezpieczeństwie dedykowanych zarówno uczniom, nauczycielom, jak i rodzicom
      Esafety https://www.esafety.gov.au/educators/classroom-resources najpopularniejsze formy aktywności w Internecie i związane z nimi zagrożenia. Dowiedzą się, jakie są przyczyny i skutki uzależnień od nowych mediów. Poznają zagadnienia związane z ochroną własności intelektualnej.
       Photoshop Express Editor,  elementy rozbudowanego interfejsu oraz dostępne w nim opcje i narzędzia służące do edycji zdjęć
      Pixlr Express podstawowe możliwości edycji zdjęć
      BeFunky jak np. kadrowanie, dostosowywanie kolorów, dodawanie efektów, ramek, tekstu.
      PictureTrail – aplikacją online, która umożliwia tworzenie ciekawych pokazów ze zdjęć. Mogą one przybierać interesujące formy graficzne, np. album, sześcian, krąg lub spirala.
      Emaze, przypominające znaną aplikację Prezi. 
      Prezi
      PowToon, które pozwala na tworzenie efektownych prezentacji oraz animacji w kreskówkowym stylu. 
      Escape Room
      Excel w rożnych formatach, jak zmieniać rozmiar komórek (szerokość kolumn i wysokość wierszy), dodawać wiersze i kolumny
      eXeLearning
      GeoGebra
      Easy Thumbnails – niewielkie, darmowe narzędzie, które pozwala zmniejszać rozmiar obrazków na dysku, tworząc miniatury gotowe do użycia na przykład na stronach internetowych
      IrfanView – darmowej przeglądarki plików graficznych o bardzo rozbudowanych możliwościach, która posiada także podstawowe możliwości edycji zdjęć
      Easy Thumbnails
      ·         Fotor
      ·         Educapla
      ·         Ed Puzzle
      Quizizz
      ·         aplikacje online służące do tworzenia i udostępniania publikacji – Joomag oraz MailChimp
      ·         seriwsu YouTube lub Vimeo
      ·         Joomag
      ·         http://www.juniormedia.pl/
      ·         MailChimp
      ·         mam.media.pl
      ·         https://genial.ly/
      ·         Gimp
      ·         Glogstera – serwisu, który pozwala na założenie konta edukacyjnego i  tworzenie interaktywnych plakatów w oparciu o technologię Flash
      ·         Glogster Edu
      ·         INKSCAPE oferuje podobne możliwości (oczywiście bez tak rozbudowanego interfejsu), będąc jednocześnie programem bezpłatnym
      ·         Adobe Reader
      ·         Story Dice
      ·         StoryTelling Cubes
      ·         My Story Dice
      ·         kości opowieści (Dice maker, Cube Creator, SEN Teacher)
      ·         bingo (Bingo Card Generator, Free Bingo Board Maker)
      ·         koła fortuny (Wheel Decide), domino (Domino Maker)

      Holapex – w tym module uczestnicy zapoznają się z możliwościami programu, stworzą przestrzeń z pomysłami na wykorzystanie programu w projektach. Wykonają według instrukcji trenera piramidę do wyświetlania hologramów. Pobiorą aplikację Holapex na telefon lub tablet.

      Holapex – tworzenie hologramów – moduł poświęcony tworzeniu i wyświetlaniu hologramów.
      Holapex Hologram Video Maker – pobranie aplikacji, zapoznanie się z zasadami jej działania.

      Tworzenie własnego filmu – moduł poświęcony stworzeniu własnego autorskiego filmu z materiałów przygotowanych do wyświetlania hologramowego.

      Quiver – poznanie programu i jego możliwości, rejestracja.
      Quiver – wykonanie rysunków hologramowych. Przestrzeń do wymiany pomysłów na wykorzystanie możliwości programu w działaniach projektowych.
      ·          PDF (AdobeReader)
      ·         Adobe Flash Player
      ·         Silverlight
      ·         program do archiwizowania plików, (np. WinZip, WinRar
      ·         Hot Potatoes

      ·         JQuiz – moduł pozwalający na tworzenie quizów z różnego rodzaju odpowiedziami
      ·         sposób tworzenia krzyżówek (JCross)

      ·  JMix sposoby tworzenia zadań na porządkowanie, np. układanie zdań z rozsypanych wyrazów, układanie wyrazów z rozsypanych liter, układanki obrazkowe.

      ·   JMatch tworzeniu zadań wymagających odpowiedniego przyporządkowania elementów do siebie. Uczestnicy zapoznają się z przykładowymi zadaniami tego typu, materiałem instruktażowym.

      · EddPuzzle służąca do modyfikacji dowolnego filmu z serwisu YouTube, KhanAcademy lub dostępnego w bibliotece aplikacji

      ·    PlayPosit – drugie narzędzie do tworzenia i udostępniania interaktywnych lekcji opartych na filmach

      ·  Easel Bezpłatny program dający możliwość indywidualnego projektowania infografiki. Przyjazny interfejs pozwala z łatwością na zmiany kolorów, grafiki i tekstu.

      · Piktochart Program oferuje w wersji podstawowej zestaw narzędzi i grafik pozwalających na przekształcenie informacji w obraz i wykonanie trzech projektów infografiki. Do dyspozycji mamy osiem gotowych szablonów, które możemy dowolnie modyfikować.

      · Visual Program umożliwia stworzenie diagramów i infografiki w prosty sposób korzystając z gotowych szablonów

      · Fodley  Aplikacja umożliwiająca tworzenie zabawnych napisów z wykorzystaniem gotowych kreskówek lub gazet. Bardzo intuicyjny program pozwalający na umieszczanie wykonanej pracy na stronie internetowej lub TwinSpace.

      ·    Snapquide Snapguide pozwoli na stworzenie wirtualnego przewodnika po prezentowanych działaniach. Kursanci nauczą się krok po kroku jak stworzyć taki przewodnik działania, aktywności i umieścić go na TwinSpace.

      ·         NaturalReader – przykładowy program przetwarzający tekst na mowę (tzw. syntezator mowy) i nauczą się z niego korzystać.

      ·         ToonDoo – narzędzie online do tworzenia komiksów i książeczek komiksowych. Zarejestrują się w serwisie i po zapoznaniu się z materiałami instruktażowymi.

      ·  Pixton – kanadyjski serwis umożliwiający tworzenie komiksów. Korzystając z materiałów instruktażowych zarejestrują się w serwisie.

      ·         Make Beliefs Comix – narzędziem online, które oferuje możliwość tworzenia własnych komiksów w kilku językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, niemieckim, portugalskim i łacińskim.

      ·   Storybird, który umożliwia tworzenie e-książeczek na bazie bardzo bogatej biblioteki grafik, a także założenie konta edukacyjnego i pracę w wirtualnej klasie z uczniami.

      ·     StoryJumper, który umożliwia tworzenie e-książeczek na bazie bogatej biblioteki grafik, a także obrazów własnych lub pobranych z Internetu (z zachowaniem praw autorskich). W StoryJumper możliwe jest także założenie konta edukacyjnego i praca w wirtualnej klasie.

      ·    FlipSnack – narzędziem online do generowania książeczek i albumów z przewracanymi stronami, które można oglądać w Internecie na podstawie przygotowanego wcześniej dokumentu PDF. Uczestnicy nauczą się także tworzenia książeczek od podstaw, za pomocą udostępnionych w serwisie narzędzi.

      ·   ZooBurst – narzędzie wykorzystywane przy digital storytelling, pozwalające na prezentowanie pomysłów i historii w formie trójwymiarowych książek typu „pop-up”. Można do nich dodawać swoje obrazki i zdjęcia, chmurki z tekstem lub nagrać własną narrację. Uczestnicy dowiedzą się, jak założyć konto i jakie narzędzia oferuje aplikacja.

      ·  LearningApps.org – bezpłatna platforma do tworzenia różnych ćwiczeń, prostych gier dydaktycznych i innych pomocy do wykorzystania w procesie dydaktycznym.

      ·         QR kodu  Skaner Kodów QR i Kreskowych to najszybszy skaner kodów QR / kreskowych. Skaner Kodów QR i Kreskowych jest niezbędną aplikacją dla każdego urządzenia z systemem Android.
       Skaner Kodów QR i Kreskowych / czytnik kodów QR jest niesamowicie łatwy w obsłudze; zwyczajnie nakieruj aparat na kod QR lub kreskowy, który chcesz zeskanować, a aplikacja automatycznie go rozpozna i zeskanujesz. Nie musisz klikać żadnych przycisków, robić zdjęć czy dostosowywać przybliżenia.

      ·         SpiderScribe, Mind42 i Wisemapping – trzy przykładowe narzędzia Web 2.0, umożliwiające przygotowanie atrakcyjnych wizualnie map myśli.

      – SpiderScribe, która umożliwia tworzenie map myśli zawierających teksty, obrazki, podpięte dokumenty, a nawet fragmenty map geograficznych i informacje o wydarzeniach, z możliwością współdzielenia ich przez kilka osób
      Mind42, która umożliwia przygotowanie map myśli, publikowanie ich, eksport do popularnych formatów graficznych oraz współtworzenie mapy przez kilka osób

      – WiseMapping. Jest to trzecie przykładowe narzędzie online prezentowane podczas kursu, które korzysta z nowych technologii, takich jak HTML 5.0 i SVG i pozwala tworzyć, udostępniać do współtworzenia, publikować i eksportować mapy myśli

      – tworzenie muzyki i wykorzystają możliwości, jakie daje połączenie muzyki, natury i technologii w projekcie zainicjowanym przez islandzką piosenkarkę Bjork – Biophillia, eksperymentem muzycznym Biophilia, gdzie za pomocą muzyki Bjork można poznać otaczający świat i tworzyć własne muzyczne doświadczenia

      ·         IncrediboxNoteflight - narzędziami do komponowania muzyki 

      ·         PhotoStory oraz PhotoStage Slideshow Software, umożliwiające utworzenie amatorskiego filmu.

      ·         Tricider - narzędzie do głosowania społecznościowego.

      ·         Kahoot użytkownicy mogą tworzyć własne quizy przeznaczone do wykorzystania przez innych użytkowników.

      ·         EZVID - to bezpłatny program do edycji wideo i tworzenia pokazu slajdów na komputerze. Aplikacja stanowi doskonałą alternatywę dla Windows Movie Maker, charakteryzujący się prostą w obsłudze oraz bogatą funkcjonalnością. Ezvid to obecny najprostszy i zarazem najszybszy edytor do tworzenia oraz modyfikowania różnych materiałów wideo. Możemy stworzyć dowolną prezentację, film lub pokaz slajdów w ciągu zaledwie 5 minut. W tym celu należy dodać odpowiednie pliki wideo lub zdjęcia do programu i następnie nacisnąć przycisk, za pomocą którego automatycznie skompresujemy i prześlemy gotowy materiał do serwisu YouTube. Podczas edycji filmu możemy podzielić go na różne części, wstawić odpowiedni tekst, a także nagrać własny dźwięk przy użyciu mikrofonu. Oprócz tego znajdziemy w nim gotowe dźwięki i muzykę oraz odpowiednie pola, w których należy wpisać niezbędne dane do YouTube (nazwa filmu, opis, kategoria i słowa kluczowe).

      ·     Open Broadcaster Software - wieloplatformowy program, który służy zarówno do nagrywania, jak i transmisji strumieniowej. Jest otwartym oprogramowaniem wydawanym na systemy operacyjne Windows, macOS i Linux.

      ·     SNAGIT - to oprogramowanie do przechwytywania i nagrywania ekranu dla systemów Windows i macOS.

      · Wordwall - prosty sposób tworzenia materiałów dydaktycznych. Tutaj możemy tworzyć indywidualne ćwiczenia dla swoich uczniów Tutaj zastosujemy testy, łączenie w pary, gry słowne, losowe karty, krzyżówki, labirynt, rysunki z opisami, koło fortuny, odwracanie kart czy o rety, krety.

      ·     Quizlet

      ·         krzyzowki.edu.pl/generator.php pozwalający na generowanie krzyżówek w języku polskim lub angielskim
      ·         aplikacji Google służących do tworzenia interaktywnych i spersonalizowanych map, filmów, planów projektów eTwinning, pokazów slajdów i prostych witryn internetowych zawierających materiały graficzne i tekstowe.

      ·         Google Dysk (praca w chmurze) – zarówno do współtworzenia materiałów

      ·         Lyrics Training do nauki języka angielskiego poprzez piosenkę

      ·         serwis The Teacher’s Corner  w zasobach którego znajduje się generator pozwalający na tworzenie własnych materiałów dydaktycznych

      ·         serwis internetowy Breaking News English oferujący bogaty zestaw artykułów oraz ćwiczeń dopasowanych do danego tekstu,  portale internetowe z zestawami ćwiczeń do nauki słownictwa: http://www.sheppardsoftware.com/science.htmhttps://www.vocabulary.co.il/ oraz http://www.learningchocolate.com/
      ·         Pearltrees do gromadzenia i udostępniania tematycznych zestawów linków do stron, obrazów, notatek, materiałów multimedialnych, a także do własnych zasobów zgromadzonych na dysku komputera

      ·         Scoop.it, który umożliwia przeszukanie zasobów internetowych i zgromadzenie kolekcji na interesujący temat. Uczestnicy zarejestrują się w serwisie i poznają wszystkie jego możliwości.

      ·         Pinterest  wspomagającym poszukiwanie i gromadzenie źródeł informacji w postaci tablic tematycznych. Zarejestrują się w serwisie i poznają jego możliwości.

      ·         Total Physical Response – technice reagowania całym ciałem – dedykowanej do nauki języka angielskiego. Skoncentrujemy się na jej praktycznym wykorzystaniu nie tylko na zajęciach języka obcego.

      ·         Actionbound wspomagającą realizację gier terenowych oraz, zapomnianą nieco, zabawę w podchody, jako sposób na nietuzinkowe zajęcia w budynku.

      ·         Total Physical Response do wspomagania procesu ucznia się, nie tylko na zajęciach z języka angielskiego, będzie posiadał umiejętność pracy w aplikacji Actionbound.

      ·         https://mailchimp.com/
      ·         Google Analytics
      ·          Facebook
      ·         Twitter
      Kea Coloring Book
      Tux Paint
      Mały malarz
      Kolorowanki online
      Flockdraw – wspólne rysowanie
      Angielskie słówka (Lulek.tv)
      Duolingo – darmowy kurs językowy
      Angielski dla dzieci – SuperKid
      Platformy do nauki języka angielskiego dla dzieci
      Piosenki dla dzieci w języku angielskim
      Ćwiczenia interaktywne w LearningApps
      English for kids
      Przygody Kuby Pieniążka i Żyrafy Lokatki, czyli dziecięcy przewodnik po świecie pieniędzy
      Tajemnicza kuchnia
      Kultura w sieci dla dzieci
      Żyraffowa TV
      Pyrkowa kraina
      Prawo Autorskie? OK!
      pl
      Planeta energii
      Stroje polskie
      Mały konsument
      Owce w sieci
      Muzyczne zabawy i gry
      Instrumenty online
      Dźwięki instrumentów
      Karaoke dla dzieci
      Przyrodnicze puzzle
      Wybrane ćwiczenia i gry dostępne na stronach internetowych
      Leśny wortal „Las Rysia eRysia”
      Gry ekologiczne
      Filmy i bajki przyrodnicze
      Głosy zwierząt
      Rostkowska M., „Specyfika pracy przy komputerze z dzieckiem najmłodszym”
      Technologie są dla dzieci
      Stachera H., Kijo A., Wilińska J., „Jak pomagać uczniom rozwijać uzdolnienia informatyczne?” (polecany Rozdział II – Wychowanie przedszkolne i szkoła podstawowa)
      Co na początek, czyli myszka i klawiatura
      Puzzle online
      Lekcja do góry nogami – poznanie idei klasy odwróconej (tzw. flipped classroom)
      ·         Faza przygotowawcza lekcji – wstęp – stworzenie wprowadzenia do lekcji w aplikacji Explain Everything
      Knovio
      Flipgrid
      Poll Everywhere

      ·         eKreda.pl (znany jeszcze pod nazwą mInstructor), który umożliwia tworzenie lekcji multimedialnych z różnorodną zawartością, np. teksty, pliki wideo, zdjęcia, dźwięki i animacje. Przede wszystkim jednak pozwala na tworzenie ćwiczeń interaktywnych, m. in.: puzzle, łączenie odpowiedzi, wypełnianie pól, zadania typu „przeciągnij i upuść”, układanie odpowiedzi we właściwej kolejności, krzyżówki i wiele innych.

      ·         Dzwonek.pl. Każdy z użytkowników tej platformy edukacyjnej może korzystać z darmowych i płatnych e-podręczników oraz interaktywnych ćwiczeń proponowanych przez różnych wydawców. Nauczyciel może tworzyć społeczności i zapraszać do nich uczniów/nauczycieli. Może tworzyć własne zbiory materiałów w postaci kolekcji, składających się z darmowych e-podręczników dostępnych na platformie, stron internetowych oraz własnych zasobów: plików PDF, nagrań dźwiękowych czy wideo, a potem udostępniać je wybranym osobom.

      ·  Plickers, QR CODE, QR READER.), które mogą być wykorzystane do szybkiego podsumowania działań, uzyskania i zbierania odpowiedzi uczniów na zadane przez prowadzącego pytanie. Podczas trwania kursu uczestnicy będą mieli możliwość przetestować zaproponowane programy i jednocześnie stworzą przestrzeń do wymiany doświadczeń i pomysłów na wykorzystanie programów w projektach eTwieleningowych.  Będą mieli możliwość podnoszenia kwalifikacji i wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennej pracy nauczyciela .W projektach eTwinning można je wykorzystać do przygotowania zadań dla partnerów. Aplikacja Plickers wymaga telefonu lub tabletu jedynie od nauczyciela, uczniowie posługują się wcześniej wydrukowanymi kartami, które nauczyciel skanuje po wykonaniu zadania zbierając odpowiedzi wszystkich uczniów w odpowiedniej aplikacji. QR kody można wykorzystać przygotowując, np. gry dla partnerów na dowolny temat. Ich zaletą jest możliwość zapisania dużej ilości materiału za pomocą kodu.

      ·         Planowanie podcastu – opracowywanie ogólnego planu audycji internetowej.

      ·         Cover art – stworzenie okładki podcastu będącej logo audycji.

      ·         Intro muzyczne – nagranie intro muzyczno-tekstowego w programie do nagrywania i obróbki dźwięku.

      ·         Pierwsza audycja – nagranie kilkuminutowego podcastu zawierającego okładkę oraz cover art i umieszczenie go w serwisie do odsłuchiwania podcastów.


      Evernote - aplikacja zaprojektowana do przechowywania i organizowania notatek, tworzenia list oraz archiwizacji, rozwijania przez firmę Evernote Company z siedzibą w Redwood City w Kalifornii. Program umożliwia automatyczne tworzenie notatek z plików tekstowych, stron www, zdjęć, nagrań audio czy odręcznych notatek.

      Snappa - grafika do medioów społecznościowych, reklam. 

      Audacity - wieloplatformowy edytor audio. Audacity to oprogramowanie do edycji i cyfrowego nagrywania dźwięku. Jest to całkowicie darmowe oprogramowanie typu open source, dostępne dla Windows, MacOS, Linux i innych systemów operacyjnych typu Unix. 

      ·         Na iPada
      Daisy the Dinosaur – aplikacja o prostym interfejsie typu ‘drag and drop’ wprowadzająca w zasady rządzące światem komputerowym.  Poprzez wykonywanie serii komend uczestnicy, a następnie uczniowie dowiadują się, w jaki sposób wprawić postacie z ekranu monitora w ruch, a także co to jest pętla i iteracja (powtórzenie).

      – Scratch Junior – narzędzie wykorzystujące programowanie wizualne, blokowe. Młodszy kolega Scratcha, który pozwala uczniom nawet nieumiejącym czytać i pisać zaprogramować własne animacje, pokazy i mini-prezentacje. W sposób przyjazny użytkownikowi wprowadza w świat komend programowania.

      – Hopscotch – aplikacja o wielu możliwościach, pozwalająca na tworzenie animacji i gier. Interfejs podobny jest do znanego programu SCRATCH. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą dodawać obiekty, budować własne światy, a także dostosowywać zdarzenia, które sami ustalą.

      – Focusky – nowy i mało znany w Polsce program do tworzenia atrakcyjnych prezentacji multimedialnych – darmową alternatywę dla programu Microsoft PowerPoint. Program będący swego rodzaju połączeniem programu PowerPoint i Prezi, umożliwia tworzenie bardzo atrakcyjnych prezentacji multimedialnych. Udział w kursie pozwoli na poznanie i przećwiczenie działania podstawowych narzędzi programu, a także na nabycie umiejętności zaplanowania utworzenia i udostępniania autorskich prezentacji.
      Wstawianie kształtów (Shapes)
      Wstawianie obrazów (Image)
      Wstawianie tekstu (Text)
      Dodawanie symboli (Symbol)
      Dodawanie linków (Link)
      Dodawanie wideo (Video)
      Dodawanie dźwięku (Music)
      Dodawanie wykresu (Chart)
      Dodawanie obiektów Smart Art. (Smart Art.)
      Dodawanie animacji w formacie Flash (SWF)
      Dodawanie animowanych postaci (Roles)
      Wstawianie układu (Layout)
      Zastosowanie motywów (Theme)
      https://etwinning.pl/kursy-internetowe/
      Prezi




      Aplikacje od GOOGLE dostępne jedynie dla firm


      Brak komentarzy:

      Prześlij komentarz